Náš příběh

Rodinná kozí farma U Tří sluncí začala vznikat v roce 2011 v obci Hroubovice, v těsném sousedství  krásné lokality přírodní rezervace Anenské údolí.  Poté, co se jednomu z našich dětí objevil ekzém po celém těle a nic nepomáhalo, aby zmizel, nahradila původní myšlenku chovat zde koně, myšlenka na kozí farmu a kozí mléko jako lék pro naše dítě. Za svůj dosavadní život jsem si prošla chovem mnoha druhů zvířat a tak od myšlenky k činu byl jen maličký krůček. Mléko od našich prvních koz vyléčilo ekzém a stalo se lékem na mnoho dalších neduhů. Lahodné kozí sýry jsme si zamilovali a zjistili, že tento způsob života, mezi zvířaty, rostlinami a zdravými potravinami, které si sami vyprodukujeme, nás naplňuje a činí šťastnými.

Proč navštívit naši farmu?

  • Ke zvířatům přistupujeme s láskou a porozuměním.  Většinu zvířat na farmě je možno pohladit, s kůzlátky i dalšími zvířátky se mnohou děti pomazlit. Vždy je však třeba respektovat, že zvířatům se lidské zacházení nemusí líbit. Mají ostré drápky, zuby či rohy a mohou poranit.

  • Kozy produkují mléko zpravidla pouze od jara do podzimu. Ve faremním obchůdku si můžete v sezoně zakoupit zdravé kozí výrobky z naší faremní mlékárny – čerstvé či pasterované kozí mléko, čertvé i zrající kozí sýry a kysané mléčné výrobky. Do výrobků nepřidáváme žádné konzervanty ani barviva.

  • Začínajícím chovatelům rádi poradíme s chovem, vysvětlíme administrativní proces založení chovu, ukážeme základní zoohygienické dovednosti jako je stříhání paznehtů či nastřelování ušních známek nebo je naučíme dojit.

Naše produkty

Produkty nejvyšší kvality

Ochutnejte mléčné výrobky z kozího mléka, které je získáváno hygienickým způsobem a zpracováváno čerstvé. Díky tomu mají naše výrobky vynikající chuť a nejvyšší kvalitu.

0%
Čerstvé kozí mléko
0%
Pasterované kozí mléko
0%
Čerstvé kozí sýry
0%
Zrající kozí sýry
0%
Kysané mléčné výrobky

U nás vychutnáte přírodu plnými doušky

kozlík-černý.jpg
Zvířata
pky.jpg
Divoká příroda
víno.jpg
Zahrada
květiny.jpg
Rostliny